Slovenského premiéra rozlobilo označení komunistický papaláš

Slovenský premiér Robert Fico poprvé využil právo na odpověď podle sporného tiskového zákona. Přitom tuto normu obhajoval slovy, že není určená pro politiky, ale pro obyčejné lidi a slíbil, že ji nebude používat. Teď žádá uveřejnit odpověď, která se týká jeho postojů k listopadu 1989.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slovenský premiér Róbert Fico | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

"Fico se chová jako komunisticky papaláš, jenom není komunismus," komentuje premiérovu žádost šéfredaktor deníku Sme na titulní straně. Právě tyto noviny premiér požádal o odpověď. Deník tento týden v jiném komentáři napsal, že Fico patřil za komunismu k privilegované vrstvě, mohl cestovat na západ a byl loajální k režimu, což mu otvíralo cestu k slibné kariéře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor deníku Sme Matúš Kostolný v pořadu Radiofórum.

Premiér Fico tvrdí, že uvedené skutkové tvrzení se ho dotklo. Podle tiskového zákona může premiér reagovat na pravdivá fakta a vydavatel musí odpověď otisknout bez dalšího vysvětlení. Jinak ho čeká okamžitá milionová pokuta.

Deník Sme už uveřejnil informaci, že odpověď premiéra podle tiskového zákona v sobotu otisknete. "Přijde nám důležité ukázat, jak si premiér představuje právo na odpověď," vysvětlil šéfredaktor deníku Sme Matúš Kostolný. Navíc je podle něj důležité upozornit na to, že slovenský premiér při zavedení tiskového zákona zdůrazňoval, že on ho nikdy nevyužije.

Deník chce podle něj poukázat také na fakt, že Fico komunismus zlehčuje. "Sám říkal, že ne všechno bylo za komunismu špatné," poznamenal Kostolný.

Igor Maňour, Ľubomír Smatana, Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme