Slovenskému prezidentu se přitížilo

Zdravotní stav slovenského prezidenta Rudolfa Schustera se zhoršil. Lékaři nevylučují otravu organismu, jak v Bratislavě zjišťovala slovenská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová. Večer byl prezident hospitalizován.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Schuster | Foto: Samuel Kubáni

Prezident ještě odpoledne telefonoval se svými kolegy z visegrádské čtyřky, kteří se sešli v Častolovicích, pak se jeho stav zhoršil.

Musel být převezen na odborná vyšetření, která ukázala, že Schuster přišel do styku s toxickými látkami, pravděpodobně v potravě. Jaterní testy jsou zvýšené.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Zdravotní stav prezidenta Schustera

Lékaři také potvrdili, že slovenská hlava během návštěvy Polska dostala úpal, ale o hospitalizaci zdravotníci odpoledne nerozhodli, i když ji nevyloučili. Schuster byl podroben intenzivní infuzní léčbě doma.

Večer však konsilium lékařů rozhodlo o převozu slovenského prezidenta Rudolfa Schustera do Vojenské nemocnice, kde se nyní podrobuje dalším vyšetřením.

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme