Slovenskému prezidentu se přitížilo

Zdravotní stav slovenského prezidenta Rudolfa Schustera se zhoršil. Lékaři nevylučují otravu organismu, jak v Bratislavě zjišťovala slovenská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová. Večer byl prezident hospitalizován.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Schuster | Foto: Samuel Kubáni

Prezident ještě odpoledne telefonoval se svými kolegy z visegrádské čtyřky, kteří se sešli v Častolovicích, pak se jeho stav zhoršil.

Musel být převezen na odborná vyšetření, která ukázala, že Schuster přišel do styku s toxickými látkami, pravděpodobně v potravě. Jaterní testy jsou zvýšené.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Zdravotní stav prezidenta Schustera

Lékaři také potvrdili, že slovenská hlava během návštěvy Polska dostala úpal, ale o hospitalizaci zdravotníci odpoledne nerozhodli, i když ji nevyloučili. Schuster byl podroben intenzivní infuzní léčbě doma.

Večer však konsilium lékařů rozhodlo o převozu slovenského prezidenta Rudolfa Schustera do Vojenské nemocnice, kde se nyní podrobuje dalším vyšetřením.

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme