VIDEO: Těžkooděnci a slzný sprej. Protestující v Bratislavě chtěli vtrhnout do parlamentu

Před parlamentem v Bratislavě se v pátek ráno sešly desítky lidí, kteří protestovali kvůli protikoronavirovým opatřením na Slovensku. Dav se pak pokusil dostat do budovy. Proti demonstrantům nakonec musela zasáhnout slznými spreji policie. Před vchod dorazili také těžkooděnci.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestující ráno křičeli na poslance slovenské Národní rady, kteří přicházeli do budovy parlamentu na mimořádné jednání parlamentu. Jednat měli o novele, která by zvýhodnila očkované, negativně testované nebo lidi s prodělanou nemocí covid-19. „Zrada, fuj,“ skandoval podle Denníku N dav.

Lidé se později pokusili dostat přímo do budovy parlamentu. A křičeli hesla jako „My jsme tu doma!“ nebo „Otevřete nám dveře!“ Protestující zároveň zablokovali hlavní vchod, takže poslanci se nemohli dostat do budovy. Podpořit je přišel mimo jiné Marian Kotleba, předseda krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko.

Potvrzeno: karanténě se při vstupu na Slovensko vyhnou jen plně očkovaní proti koronaviru

Číst článek

Proti demonstrantům nakonec zakročila policie, která chránila vstup do budovy. Použila k tomu slzné spreje. Někteří z protestujících si zakryli nos a ústa tričkem, jak ukazuje video Denníku N. „Gestapo!“ ozývalo se z davu.

Lidé pak na policisty podle Denníku N začali házet vajíčka a polévat je kečupem. Budovu parlamentu následně přišli ochránit také těžkooděnci, kteří vytlačili protestující dál od hlavního vchodu.

Schůze parlamentu začala místo v 10.00 zhruba se čtvrthodinovým zpožděním.

Předseda Národní rady Boris Kollár (Sme rodina) označil situaci za fatální selhání policie a policejního prezidenta Petra Kovaříka. Dav se podle Kollára neměl dostat před vstupní dveře parlamentu. Policie měla postavit několik desítek metrů od budovy zátarasy, uvedl.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme