Slovensko bude mít nového šéfa diplomacie

Slovensko bude mít od pondělí nového ministra zahraničí Miroslava Lajčáka. Na jmenovaní do Bratislavy přijíždí ze Sarajeva, kde zastává funkci evropského správce Bosny a Hercegoviny. Dosavadní šéf resortu Ján Kubiš dobrovolně odchází na vysokou pozici do OSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Lajčák | Zdroj: ČTK

Budeme mít ministra na dálkové ovládání, píše deník Pravda a poukazuje na to, že Lajčák zůstane sedět na dvou židlích a zpočátku především v Sarajevu. Na Slovensko se definitivně vrátí zřejmě až po několika měsících.

Některé komentátory překvapuje, že Lajčák opouští prestižní místo zvláštního velvyslance Evropské unie pro Bosnu a Hercegovinu a vstupuje do populistické vlády premiéra Roberta Fica, který je proslulý svými zahraničně politickými přešlapy.

Politologové ale připomínají, že Miroslav Lajčák, stejně jako před ním Ján Kubiš, není členem žádné strany a jako respektovaný diplomat má posílit právě premiérovu důvěryhodnost v zahraničí.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme