Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Slovensko čeká kontrola přípravy na vstup do Schengenského prostoru

Slovenské ministerstvo vnitra se připravuje na kontrolu z Evropské komise kvůli vstupu do Schengenského prostoru. Komisaři zhodnotí, zda-li Slovensko dohnalo zpoždění při splnění 179 podmínek. Na úspěšné kontrole závisí i osud České republiky, která se bez východního souseda do Schengenu sama nedostane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: Ľubomír Smatana

Výhrady vůči Slovensku se týkaly především zabezpečení hranice s Ukrajinou, nezávislého financování její ostrahy a právních předpisů.

Podle ministra vnitra Roberta Kaliňáka bude Slovensko na červnovou inspekci připraveno. "V červnu chceme být připraveni na všechno. Některé, a to je jasné asi každému, například stavební práce i v souvislosti s výstavbou této hranice trvají déle než šest měsíců. Podstatné je, že ten projekt běží, že je funkční a že na jeho funkční části je možné jej otestovat. Myslím si, že jsme schopní odstranit všechny nedostatky," řekl Českému rozhlasu Kaliňák.

Výstavba celého elektronického systému na slovensko-ukrajinské hranici vyjde daňové poplatníky na 700 milionů korun.

Marie Matúšů, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme