Velikonoční opatření. Slovensko bude nepřetržitě kontrolovat cestující na hranicích, i na těch s Českem

Slovenská policie bude od čtvrtka 1. dubna do příštího pondělí plošně a nepřetržitě kontrolovat na hraničních přechodech i s Českou republikou dodržování karanténních omezení cestujícími, kteří přijíždějí do země, informovala mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová. Jde o součást opatření proti šíření koronaviru v souvislosti s velikonočními svátky. Při cestách na Slovensko musejí lidé až na výjimky nastoupit do karantény.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídky na slovenských hranicích | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Slovenští policisté budou podle Bárdyové vykonávat kontroly také na přechodech s Maďarskem, Rakouskem a Polskem.

Německo prodlužuje hraniční kontroly. Podle Seehofera je situace v Česku epidemicky nestabilní

Číst článek

„Zkontrolují posádky všech osobních motorových vozidel, vozidel hromadné dopravy a pěší cestující. Tyto kontroly budou nepřetržitě 24 hodin na všech otevřených hraničních přechodech. Uzavřené hraniční přechody budou policisté monitorovat i nadále,“ uvedla Bárdyová.

Slovensko sousedí ještě s Ukrajinou. Společná hranice s touto zemí je také vnější hranicí EU a schengenského prostoru volného pohybu osob a cestující se při jejím překročení musejí dlouhodobě podrobovat kontrole.

Při cestách na Slovensko platí až na výjimky povinnost elektronické registrace a následné domácí karantény nebo karantény v ubytovacím zařízení. Na Slovensku navíc platí zákaz vycházení s výjimkami, výrazně omezeno je i cestování mezi okresy.

Policie uvedla, že s pomocí vojáků zintenzivní kontroly na hranicích okresů zejména v regionech, které jsou nejvíce zasažené koronavirovou nákazou. Mezi ně patří i některé okresy u hranic s Českem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme