Jedna dávka očkování při vstupu na Slovensko nestačí. Lidé budou muset i nadále do karantény

Slovensko bude při vstupu do země nadále vyžadovat karanténu od cestujících, kteří nejsou očkováni proti nemoci covid-19. Výjimku z izolace nově už nebudou mít lidé, kteří dostali pouze první dávku vakcíny. Vyplývá to z čtvrtečního vyjádření ministra zdravotnictví Vladimíra Lengvarského

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola na hranicích | Zdroj: Facebook Policie Slovenské republiky

Právě kvůli zmíněné dočasné výjimce slovenský ústavní soud tento týden pozastavil platnost stávající vyhlášky hlavního hygienika o karanténě, která minulý týden vyvolala protesty lidí i na hranicích s Českem. Úřady připraví nové nařízení.

Slovenský ústavní soud zrušil povinnou karanténu pro neočkované. Zřejmě se vrátí původní pravidla

Číst článek

„Opatření, jak platila, budou platit nadále. Budou trochu tvrdší, protože nebudou rozlišovat mezi první dávkou a neočkovaným. Budeme muset zrušit to, že lidé, kteří jsou očkováni první dávkou, nemuseli jít do karantény,“ řekl Lengvarský novinářům. Dodal, že úřady v novém nařízení budou muset najít způsob, aby očkovaní pouze první dávkou vakcíny proti covidu-19, kteří již vycestovali do zahraničí, se mohli vrátit do vlasti bez nutnosti nastoupit do izolace.

Zmíněné rozhodnutí ústavních soudců bude platné až po jeho zveřejnění ve sbírce zákonů, což se zatím nestalo. Do té doby stávající vyhláška zůstává v platnosti a slovenská policie už upozornila, že na hranicích pokračují kontroly dodržování protiepidemických opatření. Nařízení umožňuje zkrátit dvoutýdenní karanténu testem na koronavirus, ale toto laboratorní vyšetření lze absolvovat až pátý den izolace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme