Slovenský prokurátor v případu zabitého Filipínce pochybil. Vazbu měl navrhnout hned, oznámili nadřízení

Okresní prokurátor na Slovensku pochybil, když hned nenavrhl vazbu pro zadrženého útočníka, jenž v květnu v centru Bratislavy napadl a vážně zranil Filipínce. Informovala o tom ve čtvrtek slovenská prokuratura, která případ prověřovala. Útočníka poslal soud do vazby po medializaci případu až tento týden a až poté, co cizinec zraněním v nemocnici podlehl.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z policejních vozů slovenské policie. (Ilustrační snímek) | Foto: Kostiviar | Zdroj: CC0 Public Domain

Šestatřicetiletého Filipínce Henryho Acordu, který několik let na Slovensku žil a pracoval, na jedné z bratislavských ulic silně kopl do hlavy útočník z jihu Slovenska. Reagoval tak na to, že se Filipínec snažil chránit ženy před obtěžováním.

Pro rodinu zavražděného Filipínce vybrali Slováci statisíce. Mnozí se za čin násilníka omlouvají

Číst článek

Případ vyvolal odmítavé reakce veřejnosti. Kvůli zabití cizince se do křížku dostali politici a slovenská prokuratura. Generální prokuratura po prozkoumání postupu okresního prokurátora také uvedla, že vůči němu bude vyvozena zodpovědnost.

Podle záběrů z bezpečnostních kamer osmadvacetiletý Slovák bezvládné tělo Filipínce fotil a dal si na něj nohu. Svědkyně incidentu listu Nový čas řekla, že útočník cizince napadl také slovně a zmiňoval jeho rasu.

Acordova rodina přijala nabídku slovenské ministryně vnitra Denisy Sakové na přepravu těla Filipínce do vlasti letadlem slovenské vládní letky.

Loni se na Slovensku terčem útoku stal student tmavé pleti, podle policie byl útok rasově motivovaný. Předloni slovenské ministerstvo vnitra zase upozornilo na rostoucí počet útoků na muslimky na Slovensku, byť muslimská komunita v zemi není početná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme