Slovensko hlásí mírné zlepšení po sněhové kalamitě

Na Slovensku se pomalu zlepšuje situace v dopravě po sněhové a větrné kalamitě. Uzavřený zůstává stále úsek dálnice D1 pod Tatrami. Vážná je i situace na východě země. Otevřely se už ale hraniční přechody na dálnicích s Českem, Rakouskem a Maďarskem, kudy odpoledne nesměly jezdit kamiony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní tahy průjezdné, silnice, sníh, kalamita | Zdroj: ČTK

Taky český kamion Milana Chludila dnes nepustila slovenská policie na Slovensko, tak jako stovky jiných, a musel čekat na hranicích u Bratislavy, až se sníh a vítr aspoň trochu uklidní.

„Z Rakouska jsem vyjel včera. Tam bylo vše v pohodě. Vjel jsem do Maďarska a tam je rovina. Začalo foukat a nafoukalo to dvoumetrové závěje. A už jsme všichni stáli,“ říká Chludil.

Kalamita byla nejhorší na východě a jihu Slovenska. Tam se stále nedaří zprůjezdnit některé silnice. Bez proudu zůstaly tisíce domácností. Vlakové i autobusové spoje nabíraly až dvouhodinová zpoždění. S odstraňováním škod pomáhala i armáda.

Slovensko bojuje s rozsáhlou kalamitou. Bez proudu jsou tisíce domácností

Číst článek

Také v Maďarsku vyhlásili kvůli počasí stav ohrožení. Do boje se sněhem a vichrem, který vyvrací stromy, země nasadila i armádu. Do vyprošťovacích prací se zapojily i tanky sovětské výroby T-72.

Kvůli hromadným nehodám, uvíznutým kamionům a sněhovým závějím zkolabovala doprava na maďarských dálnicích M1 ve směru na Vídeň a M7 na Záhřeb.

Tisíce lidí si musely najít nouzový nocleh, další tisíce strávily noc přímo v autech.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme