Slovenští dopravci chtějí znovu blokovat hraniční přechody. Osobní dopravu neomezí

Slovenští autodopravci ohlásili na úterý obnovení blokád silničních hraničních přechodů se sousedními státy. Podobně jako během dřívějších protestů ale nehodlají omezit osobní dopravu. Podle místopředsedy Unie autodopravců Stanislava Skaly ke kroku přistoupili proto, že vláda zatím nesplnila požadavky na úpravu silniční daně a mýtného.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Unie autodopravců Slovenska, která za protesty stojí, předem neoznámila, na kterých místech plánovaná shromáždění zorganizuje. Podle veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska půjde o přechody s Českem, Maďarskem a Polskem.

Slovenští dopravci ukončili blokádu. Začne jednání o jejich požadavcích

Číst článek

K obnovení blokád přistoupila Unie autodopravců Slovenska poté, co vláda nepřijala její návrhy na výrazné snížení silniční daně pro nákladní auta, která patří na Slovensku k nejvyšším v EU, a na zvýšení slevy z mýtného v závislosti na ujeté vzdálenosti.

Unie již dříve odmítla návrhy ministerstva financí na úlevy v silniční dani v celkovém objemu 29,9 milionu eur, tedy přes 753 milionů korun.

Nespokojení slovenští dopravci dříve v tomto měsíci téměř týden protestovali na různých silnicích v zemi a také zablokovali některé hraniční přechody se sousedními zeměmi, včetně Česka. Protest přerušili 13. ledna po výzvě premiéra Petra Pellegriniho k jednáním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme