Slovensko ještě dluh ČSOB nezaplatilo

Slovensko nezaplatilo v termínu dluh Československé obchodní bance, o kterém rozhodl washingtonský soud. Sumu 25 miliard korun chce slovenská strana napadnout v odvolání. Potvrdil to mluvčí ministra financí slovenského kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: www.bratislava.sk

Ministerstvo financí postupuje v souladu s rozhodnutím vlády. Jak řekl mluvčí rezortu, pokud by slovenská strana dlužnou částku uhradila, vzdala by se tím možnosti jejího snížení. Tento postup umožňují mezinárodní arbitrážní pravidla pro řešení ekonomických sporů. Způsob výpočtu může Slovensko zpochybnit do 11. února.

Slovenští analytici se domnívají, že výpočet mnohamiliardové částky není úplně v pořádku. Zároveň varují před unáhlenými kroky. Pokud by Slovensko s odvoláním neuspělo, může ho oddálení platby stát mnoho miliónů navíc. Už od dnešního dne mu začíná plynout 5procentní roční úrok z původní sumy 24 miliardy 700 milónů korun.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme