Slovensko od středy obnoví kontroly na hranicích, s Českem bude otevřených 10 vybraných přechodů

Slovensko od středy obnoví kvůli koronaviru kontroly na hranicích. Rozhodl o tom v pondělí kabinet premiéra Igora Matoviče, vyplývá z informací na vládním webu. Otevřeny budou jen vybrané hraniční přechody, například s Českem deset z 15 silničních přechodů.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo slovenské hlavy státu Bratislavský hrad | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Podle vládního nařízení ve stanoveném období bude možné slovenské hranice překročit jen přes určené přechody, tedy nikoliv přes takzvanou zelenou hranici. „Cílem tohoto opatření je eliminace nebo alespoň výrazné omezení šíření velmi nebezpečného lidského onemocnění covid-19,“ uvedlo ministerstvo vnitra.

Slovensko hlásí první dvě úmrtí na koronavirus, jedna z obětí zemřela již minulý týden

Číst článek

Obnovení kontrol se týká slovenských hranic s Českem, Maďarskem, Rakouskem i Polskem. Tyto země stejně jako Slovensko patří do schengenského prostoru volného pohybu osob. Slovensko sousedí také s Ukrajinou; společná hranice je dlouhodobě přísně střežená i kvůli tomu, že jde o vnější hranici EU.

Slovensko kvůli koronaviru až výjimky neumožňuje vstup cizincům na své území. Zákaz se nevztahuje například na řidiče kamionů, cizince s pobytem na Slovensku či na osoby, které dojíždějí do pohraničních oblastí za prací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme