Na Slovensku rychle přibývají hospitalizovaní s covidem i nově nakažení. Ve čtvrtek jich bylo 902

Slovensko má za čtvrtek nejvíce laboratorně potvrzených případů koronavirové nákazy za posledních více než pět měsíců. Výrazněji se také zvýšil počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s koronavirovou nákazou a dosáhl maxima od začátku června. Vyplývá to z pátečních údajů slovenských úřadů.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovensko má za čtvrtek nejvíce laboratorně potvrzených případů koronavirové nákazy za posledních více než pět měsíců (ilustrační foto) | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský tento týden uvedl, že podle odhadu se šíření infekce v zemi do konce září výrazněji zrychlí. Slovensko v očkování proti nemoci covid-19 zaostává za průměrem Evropské unie.

Odmítnout vakcínu je ‚sebevražda‘, uvedl papež František při návratu ze Slovenska

Číst článek

Laboratoře v pětimilionovém Slovensku za čtvrtek zjistily 902 nově infikovaných koronavirem, což je nejvíce případů od 13. dubna. S pozitivním výsledkem skončila desetina z celkového počtu vykonaných testů.

Slovenské nemocnice přijaly ve čtvrtek 139 pacientů s covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění. Celkový počet zmíněných pacientů tak vystoupil na 393, což je nejvíce od začátku června.

Na mši slouženou papežem na Slovensku se dostanou i neočkovaní. V Maďarsku žádná opatření nebudou

Číst článek

Počtem obyvatel dvojnásobně větší Česká republika potvrdila za čtvrtek 550 nových případů nemoci covid-19. V nemocnicích je v souvislosti s koronavirem podle posledních údajů 158 lidí.

Lengvarský ve čtvrtek řekl, že na konci září Slovensko zaznamená denní přírůstky do 3000 infikovaných a že počet pacientů v nemocnicích v souvislosti s koronavirovou nákazou vystoupí na 500 až 750. Za dřívější druhé vlny koronavirové infekce bylo v nemocnicích přes 4000 takových pacientů.

Kvůli nynějšímu šíření koronaviru Slovensko v řadě okresů zpřísňuje karanténní opatření, která se týkají například podmínek konání hromadných akcí nebi fungování různých provozů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme