Slovensko kvůli zkažené policejní akci odškodní českého řidiče

Slovensko odškodní českého řidiče kamionu, který se předloni po nezdařené policejní akci dostal v Turecku do vězení. Český šofér netušil, že namísto neškodné desinfekce převáží látku na výrobu heroinu. Turecká policie ho zatkla. Strávil několik dnů ve vězení, přišel o tehdejší práci a měl kvůli incidentu i zdravotní problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na stopu ve Finsku - v kamionu | Foto: Jakub Kopečný

Řidič Zdeněk Pekara dostane od Slovenska 25 tisíc eur, v přepočtu skoro 650 tisíc korun. Má to být náplast za to, že předloni o Vánocích skončil v tureckém vězení.

Rutinní cesta s kamionem do Turecka se pro Pekaru změnila v noční můru ve chvíli, kdy zjistil, že namísto obyčejné desinfekce veze chemickou přísadu pro výrobu heroinu. Slovenská policie o akci věděla, a chtěla kamion sledovat až k odběratelům v Turecku. Těsně před cílem ale celou akci přerušili turečtí policisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu mluvil na radiožurnálu zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku Vojtěch Berger

Řidič Pekara sice po pár dnech z vězení vyšel, dostal ale roční zákaz vstupu do Turecka.

Slovenská policie odmítá, že by jakkoli pochybila, akci prý zpackala turecká strana. Slováci údajně vyrozuměli o akci dalších sedm států, včetně Turecka.Vinu slovenským úřadům dnes nedává ani poškozený řidič Pekara, který odškodnění přivítal.

„Bude se ale hrát ještě o odškodnění druhé, a sice pro firmu, které patřil kamion a pro kterou poškozený řidič jezdil. Kamion byl zabaven a firma v té souvislosti ještě žádné odškodnění nedostala,“ říká zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku Vojtěch Berger.

Podobnou kauzu zažilo Slovensko před dvěma lety. Na letišti v Popradu zapomněli policisté v zavazadle jednoho z cestujících cvičnou výbušninu. Letadlo pak odletělo do Irska.

Poškozený tehdy také dostal odškodné 18 000 eur. Kauza ale byla jiná v tom, že šlo o jasnou chybu slovenské policie. Tehdy za to padaly na Slovensku hlavy odpovědných pracovníků.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme