Slovensko má novou vládu

Kabinet vedený staronovým premiérem Mikulášem Dzurindou dnes na Bratislavském hradě jmenoval prezident Rudolf Schuster. Vláda má nyní 30 dnů na to, aby vypracovala svůj program a požádala poslance o vyslovení důvěry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda | Foto: stránky Slovenské národní rady

Slovenský prezident ocenil přístup jednotlivých stran ke koalici i rychlost, s jakou nová vláda vznikla, a také to, že se rýsuje běžný dialog mezi koalicí a opozicí, což podle něj potvrdila včerejší schůze parlamentu. Nová vládní koalice má velké plus v tom, že ji tvoří strany s podobným programem. Rudolf Schuster dále řekl: "100 dní, které se dávají nové vládě, vlastně nevyužijete, vy začnete už dnes. Já vím, že vás čekají těžké chvíle na dokončení reforem a také přijetí nepopulárních rozhodnutí." Nový 16členný kabinet se sešel odpoledne na své první schůzi. Jak řekl premiér Dzurindy i mnozí ministři, čeká je náročné období. Jednou z priorit je členství v NATO a Evropské unii.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme