Tři čeští skialpinisté ztratili na Malé Fatře orientaci. Pomoci jim museli slovenští záchranáři

Slovenští horští záchranáři v neděli odpoledne v Malé Fatře pomáhali trojici českých skialpinistů. Ti se ocitli v nouzi, když za nepříznivého počasí během přechodu hřebene v oblasti hory Pekelník ztratili orientaci. Po vyčerpávajícím bloudění kontaktovali tísňovou linku, informovala v neděli slovenská horská záchranná služba.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Tatrách zemřel další Čech (ilustrační foto)

Slovenští horští záchranáři v neděli odpoledne v Malé Fatře pomáhali trojici českých skialpinistů (ilustrační foto) | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Horskou záchrannou službu přivolali dva muži a jedna žena prostřednictvím linky 112. V oblasti byla špatná viditelnost a foukal silný vítr.

V Malé Fatře zemřel český turista. Ztratil vědomí a už ho neoživili ani letečtí záchranáři

Číst článek

Na pomoc skialpinistům vyrazili dva záchranáři a na lyžích s nimi sešli ke kabinkové lanovce. Ta je přepravila do Vrátné a dál už horští turisté pokračovali samostatně.

Slovenská horská služba upozorňuje turisty, že ve vysokohorském prostředí po vydatném sněžení přetrvává vysoké riziko pádu lavin.

Konkrétně v pohoří Malá Fatra platí zvýšené lavinové nebezpečí, tedy třetí stupeň z pětidílné mezinárodní stupnice.

Na hřebenech Malé Fatry je kromě toho mlha a slabá viditelnost. Služba nedoporučuje žádné hřebenové a horské túry nad pásmem lesa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme