Na Slovensku skončí kvůli Kočnerovi první soudkyně. Rezignaci na funkci odeslala prezidentce

Kvůli komunikaci s podezřelým podnikatelem Mariánem Kočnerem na Slovensku odstoupila první soudkyně. Pracovnice okresního soudu Bratislava I. Miriam Repáková už podala svou rezignaci do rukou prezidentky Zuzany Čaputové. Ve funkci skončí do konce roku.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obviněný slovenský podnikatel Marián Kočner | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Miriam Repáková doručila ve středu oznámení o složení funkce. Ta jí zanikne po uplynutí listopadu 2019,“ sdělil deníku SME mluvčí slovenské prezidentky Martin Strižinec.

O přerušení funkce kvůli Kočnerovi požádal první slovenský soudce. Probíral s ním různé kauzy

Číst článek

Repáková patří mezi justiční představitele, kteří přes mobilní aplikaci komunikovali s podnikatelem Mariánem Kočnerem a jejichž komunikace letos unikla na veřejnost. Její telefon v srpnu v souvislosti s touto kauzou zabavila policie.

Kočner se pokoušel ovlivnit slovenské soudy a vyšetřovatele, kteří se zabývali jeho podezřelými aktivitami.

Soudci i politici

Už koncem října požádal kvůli napojení na Kočnera o přerušení své funkce bratislavský soudce David Lindtner. Podle slovenských médií probíral s podnikatelem různé kauzy. Lindtner však nepatřil mezi ty, kterým policie zabavovala telefony.

Na Kočnera, který je zároveň obviněn z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka, neměli vazby pouze soudci, ale také vlivní politici.

Začátkem listopadu kvůli tomu rezignoval místopředseda slovenského parlamentu Martin Glváč, který je členem nejsilnější vládní strany Směr-SD. V září pak odstoupila také státní tajemnice ministerstva spravedlnosti Monika Jankovská.

znk, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme