V Nízkých Tatrách našli v lese mrtvého muže. Pitva potvrdila podezření, že ho zabil medvěd

Poblíž slovenské obce Liptovská Lúžna u Ružomberoku našli v pondělí tělo sedmapadesátiletého muže. Pitva na Jesseniově lékařské fakultě v Martině následně potvrdila prvotní podezření, že zemřel po střetu s medvědem. Jde tak o první známý případ úmrtí člověka po střetu s tímto zvířetem na Slovensku za posledních sto let, píše deník SME.

Ružomberok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jde o první zaznamenané úmrtí člověka po střetu s medvědem na Slovensku (ilustrační foto) | Foto: bodsa/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Předběžná zpráva z pitvy zesnulého zjistila, že zemřel na následky poranění, které způsobil útok medvěda,“ řekla deníku SME mluvčí žilinské krajské policie Gabriela Kremeňová.

Na Šumpersku se pohybuje rys z Polska. ‚Na člověka je zvyklý, do přírody se dostat neměl,‘ říká odborník

Číst článek

Tělo našel v pondělí obyvatel Liptovské Lúžné v dolině Bansko. Muž měl na hlavě, krku a na boku hluboké rány po pokousání. Poblíž byly také nalezeny stopy medvěda.

Přivolaný soudní lékař potvrdil, že ke smrti nedošlo přirozeným způsobem, doplnila pro deník mluvčí Lesů SR Marína Debnárová.

Ta v pondělí pro SME poukázala na to, že rozšiřující se populace medvědů v oblasti může způsobit další nebezpečné střety, a návštěvníky nabádá, aby se pohybovali ve skupinkách a bavili se tak, aby si jich zvíře včas všimlo.

Podobný incident se odehrál před měsícem také poblíž Šútovského vodopádu – muže při opravování turistického zábradlí napadl medvěd a způsobil mu hluboké tržné rány na noze. Zraněný byl hospitalizován a jeho stav je stabilizovaný.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme