Rekordní počty nakažených hlásí také Slovensko. Testy potvrdily 225 nemocných covidem-19

Slovensko v pátek zaznamenalo druhý den v řadě rekordní přírůstek nových případů nákazy koronavirem. Testy potvrdily dalších 226 infikovaných, ve čtvrtek bylo nakažených 137. Informovalo o tom v sobotu slovenské ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet úmrtí s nemocí covid-19 je stále 37.

Tento článek je více než rok starý.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření teploty před vstupem do úřadu.

Pětimilionové Slovensko má v sobotu 1692 aktivních případů nákazy (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Vyšší počty pozitivních případů nebudou neobvyklé ani v následujícím období - s návratem dětí do škol a školek po prázdninách a s návratem dospělých do zaměstnání po dovolených se přirozeně zvyšuje mobilita lidí. Tím roste i riziko šíření onemocnění covid-19,“ uvedl v komentáři úřad hlavního slovenského hygienika.

Doufejme, že opatření v Praze budou mít efekt, uvedl ministr Vojtěch. Karanténa mu končí v pátek

Číst článek

Z jeho vyjádření také vyplývá, že zmíněné množství nových pozitivních případů za pátek se čekalo i s ohledem na vysoký počet téměř 6000 provedených testů.

Pětimilionové Slovensko má v současnosti 1692 aktivních případů nákazy, tedy nejvíce od propuknutí pandemie v zemi letos v březnu. V nemocnicích bylo k pátku hospitalizováno 73 pacientů s covidem-19, sedm z nich museli lékaři napojit na umělou plicní ventilaci.

Slovenská pandemická komise po nárůstu počtu infikovaných v pátek doporučila úřadům omezit konání hromadných akcí a zakázat podávání alkoholu v noci v rizikových regionech, mezi které se řadí Bratislava a některé okresy na západním, severním a východním Slovensku.

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí po zmíněném jednání pandemické komise rovněž řekl, že Bratislava zváží zařazení Česka a Rakouska mezi rizikové země z hlediska koronaviru. To by znamenalo, že lidé po příjezdu z těchto zemí na Slovensko by museli až na výjimky nastoupit do karantény a podstoupit test na koronavirus

V pátek laboratoře v Česku potvrdily nákazu koronavirem u 798 lidí, což je nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Počty nakažených výrazně rostou od 1. září, dosavadní maximum bylo tento týden překonáno počtvrté za sebou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme