Osobní vlak se u Bratislavy srazil s lokomotivou. Nejméně 18 lidí je zraněných

U města Pezinok poblíž Bratislavy se v pátek srazil vlak s lokomotivou. Nejméně 18 lidí bylo zraněno. Informovala o tom slovenská tisková agentura TASR. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči i policisté.

Pezinok (Aktualizováno: 22:43 16. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Železnice Slovenskej republiky

Osobní vlak jedoucí z Malacek do Leopoldova se srazil s lokomotivou soukromé společnosti Lokorail, následně vykolejil. V tu chvíli v něm cestovalo 80 lidí.

Tři lidé mají středně těžká a těžká zranění. Těžce zraněný je podle serveru Aktuality.sk i strojvedoucí soukromé společnosti.

Patnáct lidí má zranění lehká, mezi nimi je i jedno dítě. Lidé kvůli nárazu utrpěli různé zlomeniny. Nikdo ale není podle předběžných informací v ohrožení života.

Doprava byla zhruba dvě hodiny přerušena, vlaky následně mohly jezdit po jedné koleji. Na místě zasahovalo téměř 40 hasičů. Na pomoc byl vyslán také evakuační autobus hasičského a záchranného sboru.

Příčiny nehody vyšetřuje policie, jakékoli podrobnosti zatím nesdělila. „Příčiny srážky, její okolnosti a následky budou předmětem dalšího vyšetřovaní,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Slamková.

Osobní vlak podle hasičů zezadu narazil do stojící lokomotivy. K nehodě ale mohlo dojít i jinak.

„Pravděpodobně strojvedoucí nákladního dopravce nerespektoval znamení na návěstidle,“ odpověděl mluvčí státního podniku Železniční společnosti Slovensko Tomáš Kováč na otázku serveru Aktuality.sk ohledně možné příčiny srážky.

Podle serveru jel strojvedoucí soukromého dopravce s lokomotivou od Trnavy, nerespektoval návěst zakazující jízdu a narazil do osobního vlaku přijíždějícího od Bratislavy.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme