Slovensko odloží nákup dopravních letadel pro armádu. Kvůli nedostatku financí

Slovensko zatím nekoupí nová dopravní letadla pro svoji armádu. Vojáci nemají dostatek peněz. Odborníci navíc pochybují, že se malé slovenské armádě vyplatí nakoupit nová drahá letadla, když si přepravu může objednat jinde. Slovensko má zatím sice dva vlastní ruské stroje. Těm ale dochází životnost a nemají potřebný dolet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mig - 29 | Foto: FAS

Slovenské ministerstvo obrany zatím nákup nových letadel odložilo. Slovenská armáda plánovala nákup italských strojů Spartan, které zvažovali i čeští vojáci, než koupili španělská letadla CASA. Koupit se původně měly dva až čtyři stroje.

Slovensko má na zahraničních misích necelých šest stovek vojáků. Podle kritiků se nákup nových letadel pro tak malé kontingenty nevyplatí, i kvůli chystanému stahování spojenců z Afghánistánu do roku 2014.

Debatu o nákupu nových letadel na Slovensku urychlila i tragická havárie armádního letadla z roku 2006. Při návratu z balkánské mise zahynulo 42 lidí.

Vojtěch Berger, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme