Slovenští poslanci dostali desítky dopisů s podezřelou látkou, čeká se na výsledek rozboru

Pracovníci slovenského parlamentu zachytili desítky poštovních zásilek, které byly adresovány poslancům a které obsahovaly mírně dráždivou látku. Uvedl to ředitel kanceláře slovenské Národní rady Daniel Guspan, podle něhož výsledek chemického rozboru látky zatím není známý.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní rada Slovenské republiky | Foto: Marc Ryckaert | Zdroj: Creative Commons 3.0 Unported | CC0 Creative Commons,©

Zaměstnanci parlamentu zadrželi přes 70 dopisů s kontaminovanou látkou. Odevzdali je policii a záchranným složkám a prostory sněmovny podstoupily dekontaminaci. Zmiňované dopisy byly adresovány jak poslancům koalice, tak opozice. Poslední schůze sněmovny skončila ve čtvrtek.

„I tento případ ukazuje potřebu zvýšených kontrol doručovaných zásilek,“ uvedl Guspan.

Guspan loni čelil výtkám opozice kvůli nařízení, že pracovníci parlamentu musí otevírat vybrané dopisy adresované poslancům; některé zásilky obsahující vulgarismy nebo dopisy s dehonestujícím obsahem neměli adresátům předávat. Guspan po kritice pozastavil platnost části kontroverzního nařízení.

Zásilky s podezřelou látkou v minulosti obdržela na Slovensku řada institucí. Následná analýza většinou ukázala, že šlo o neškodný prášek. Letos v červenci ale slovenský soud vyměřil doživotí muži z Popradu, kterého uznal vinným, že úřadům posílal dopisy kontaminované radioaktivní látkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme