Je to šokující svědectví, kam až jsme se na Slovensku dostali, říká šéfredaktor Denníku N

Specializovaný trestní soud ve slovenském Pezinku projednává už třetím dnem případ nájemné vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Speciál Plusu shrnuje ty nejpodstatnější momenty líčení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Marian Kočner, obviněný z objednání vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Svědčit přišel bývalý šéf kontrarozvědky Slovenské civilní tajné služby (SIS) a někdejší novinář Peter Tóth. Přiznal, že zorganizoval sledování novináře Kuciaka a desítek dalších reportérů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si Speciál Plusu s Janem Burdou

Podle Tótha pak „nemá nejmenší pochybnosti“, že novinářovu vraždu vymysleli (a objednali) obžalovaní Marian Kočner a jeho známá Alena Zsuzsová. Středou pro tento týden končí hlavní líčení a pokračovat bude až v pondělí 20. ledna.

„Vidět to živě, slyšet to, o čem jsme dva roky psali, je velmi silná věc,“ říká na Plusu Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníku N. „V určitých momentech nepláče jen rodina (obou mrtvých), ale i novináři, protože se jich to týká osobně. Je to tak silné,… nepředstavitelné,“ dodává.   

Je to něco šíleného...

Někdejší šéf kontrarozvědky a bývalý novinář Tóth podle Kostolného „v soudní síni klidným hlasem říká, jak to dělal, klidně popisuje, jak do toho byli zainteresováni další, dokonce i soudce ústavního soudu… Jsme svědky věcí až za hranicemi lidské představivosti… Je to šokující, šílené až otřesné svědectví toho, kam až jsme se dostali,“ uzavírá.

Jak soudní dění komentují slovenští politici, přestože je už v únoru čekají volby? Jak důležité je svědectví Petera Tótha pro obžalobu nebo jaké zatím byly ty nejsilnější momenty v jednací síni? Ptal se Jan Burda.

Jan Burda, Věra Luptáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme