Slovensko postaví národní fotbalový stadion. Fico ho chce do dvou let

Za dva roky by mohl v Bratislavě stát nový národní fotbalový stadion. O stavbě na legendárním Tehelném poli uvažoval podnikatel a majitel Slovanu Bratislava Ivan Kmotrík, ten však od nákladného projektu ustoupil. Nyní se iniciativu rozhodla převzít vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico | Foto: Filip Jandourek

„Jsme připraveni vytvořit všechny podmínky, finanční, technické, personální, aby na Slovensku národní stadion vznikl,“ uvedl slovenský premiér Robert Fico.

Podle něj bude stát stadion v přepočtu víc než miliardu korun a hotový by měl být do dvou let. Hrát by na něm měla slovenská reprezentace a také Slovan Bratislava, jehož majitel, podnikatel Ivan Kmotrík, by se měl na financování projektu také podílet.

Původně plánoval postavit novou arénu pro asi 20 tisíc diváků na místě někdejšího slavného fotbalového stadionu Tehelné pole právě Kmotrík, kterému na to stát přislíbil dotaci 27 milionů eur (téměř 740 milionů Kč), podnikatel však v pondělí oznámil, že v projektu pokračovat nehodlá. Připomněl, že celý záměr v současnosti prověřuje prokuratura..

Podle veřejnoprávního rozhlasu prokuratura zkoumá, zda vydáním územního rozhodnutí pro stavbu nebyl porušen územní plán, který lokalitu Tehelné pole vyhradil na sportovní účely a nikoliv na byty a kanceláře, které tam investor spolu se stadionem plánoval postavit.

Fico řekl, že zmiňované komerční prostory součástí areálu nebudou a že lokalita je připravena na výstavbu. Původní stadion Tehelné pole byl mezitím zbourán a na místě již proběhly výkopové práce.

Bratislava v současnosti nemá moderní fotbalovou arénu. Slovan hraje domácí zápasy na technicky zastaralém stadionu Pasienky, kde se klub představil i v zápasech Evropské ligy.

Slovan Bratislava má převzít Jozef Chovanec (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Petr Vavrouška, ČTK, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme