Slovenský premiér Pellegrini je v nemocnici. Trápí ho akutní infekce dýchacích cest

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Předseda vlády a volební lídr nejsilnější vládní strany Smer zrušil kvůli zdravotním potížím pracovní program, nezúčastnil se ani nedělní televizní debaty s předsedy parlamentních stran. Parlamentní volby čekají Slováky 29. února.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Peter Pellegrini | Foto: Axel Schmidt | Zdroj: Reuters

Předseda slovenské vlády Peter Pellegrini se s infekcí podle svých slov potýkal dva týdny. „Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsem hospitalizovaný v bratislavské nemocnici,“ uvedl premiér na facebooku.

Ten, který po letech porazí Fica? Matovič je z postavení nečekaného lídra opozice sám překvapený

Číst článek

Podle úřadu vlády přijala premiéra bratislavská nemocnice sv. Michala. Ve slovenské metropoli jde o nejmodernější státní zdravotnické zařízení, které vlastní ministerstvo vnitra a které poskytuje zdravotní péči pro veřejnost.

Pellegrini se v rámci pracovního programu naposledy zúčastnil mimořádného summitu státníků členských zemí Evropské unie, který v pátek skončil bez dohody na podobě víceletého rozpočtu evropského bloku. V sobotu byl na svatbě své mluvčí.

Smer tak nakonec neměl svého zástupce v nedělní televizní debatě veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska. Moderátorka v úvodu relace uvedla, že do debaty byli pozváni předsedové parlamentních stran.

Hra na schovávanou Roberta Fica. ‚Marketingový tah, nebo důkaz vyprázdněnosti strany,‘ říká politolog

Číst článek

Smer podle ní původně ohlásil, že místo šéfa strany a expremiéra Roberta Fica přijde Pellegrini. Po hospitalizaci premiéra Smer oznámil, že zdravotně indisponován je také Fico. V debatě se zástupci opozice vymezovali vůči stávající vládě.

Další televizní debaty stranických lídrů před nadcházejícími volbami se uskuteční v úterý a také ve středu, kdy volební kampaň na Slovensku vyvrcholí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme