Zástupce slovenského generálního prokurátora si vyměnil stovky zpráv s Kočnerem, ve funkci skončil

Již druhý náměstek slovenského generálního prokurátora Jaromíra Čižnára přijde o funkci kvůli svým kontaktům s jedním z obviněných v případu loňské vraždy reportéra Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Šufliarsky | Zdroj: Profimedia

Generální prokurátor Jaromír Čižnár novinářům řekl, že jeho hlavní zástupce Peter Šufliarsky se k začátku dubna vzdává funkce ve vedení prokuratury. Šufliarsky tak učinil poté, co vyšlo najevo, že v roce 2017 čile komunikoval s podnikatelem Marianem Kočnerem, kterého policie letos obvinila z objednání Kuciakovy vraždy. Z podobného důvodu v lednu Čižnár odvolal dalšího svého náměstka Reného Vaneka.

Policie obvinila Kočnera z objednání vraždy Kuciaka. Zbraň ani po roce nenašla

Číst článek

„Oceňuji, že po mém rozhovoru s panem prvním náměstkem dospěl (Šufliarsky) k závěru, že je nejlepší, když se sám vzdá funkce,“ uvedl Čižnár. Jméno svého nového prvního náměstka neoznámil.

Ve čtvrtek šéf opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič před novináři tvrdil, že Šufliarsky a Kočner si během několika měsíců v roce 2017 vyměnili přes čtyři stovky SMS zpráv. Šufliarsky následně komunikaci přiznal, byť ještě letos v lednu tvrdil, že s Kočnerem neměl žádný blízký vztah.

Peter Šufliarsky v lednu hovořil i o připravovaném atentátu na svou osobu a nevyloučil, že jeho vraždu chtěl Kočner. Již tehdy média informovala o komunikaci Šufliarského s Kočnerem.

Šufliarsky se jako prokurátor účastnil například procesu se šéfem obávaného zločineckého gangu Mikulášem Černákem, který byl odsouzen na doživotí za šest vražd.

Dalšího ze svých náměstků Vaneka odvolal Čižnár z funkce v polovině letošního ledna. Důvodem bylo, že Vanek prostřednictvím sociální sítě v minulosti komunikoval s Alenou Zsuzsovou, která je podle dostupných informací druhotnou objednavatelkou Kuciakovy vraždy a kterou média označovala za osobu blízkou Kočnerovi. Tuto komunikaci Vanek přiznal až po dotazech novinářů. Vanek se později vzdal funkce prokurátora.

Se Zsuzsovou podle médií komunikoval i nynější místopředseda slovenského parlamentu za nejsilnější vládní stranu Směr-sociální demokracie a exministr obrany Martin Glváč. Opozici se do programu probíhající schůzce sněmovny nepodařilo zařadit návrh na jeho odvolání z vedení sněmovny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme