Slovensko s novou ústavou

Slovensko má novou ústavu. Po třech týdnech velmi bouřlivého jednání ji schválili poslanci vládní koalice. Opozice novelu ústavy odmítla zpěvem hymny a výzvou, aby se národ vzpamatoval a tuto zradu koalici nikdy nezapomněl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opozice tvrdí, že současné znění ústavy ohrožuje svrchovanost a nezávislost země. Jednotlivé články jsou podle ní v přímém rozporu se zájmy občanů. HZDS a SNS jsou také přesvědčené, že jednostranné prosazení ústavy bude pro Slovensko velkou mezinárodní blamáží.

Vládní subjekty novelu ústavy chápou jako jeden z mezníků integračních snah, protože změny pomohou uskutečnit rozsáhlé reformy. Vlnu kritiky opozice si vysloužil prezident Schuster, který odmítl přerušit dovolenou v Bardejově a zúčastnit se závěrečného hlasování. Mezi prvními, kteří zareagovali na přijetí novely ústavy, byl premiér Dzurinda. Poděkoval poslancům vládní kaolice za statečnost a prohlásil, že novela pomůže zakotvit Slovensku v bezpečném a vyspělém světě a umožní úspěšně jednat o vstupu do Evropské unie a NATO.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme