Slovensko se bouří proti zprávě o rasismu

Vlnu pobouření vyvolává stále ještě na Slovensku zpráva o ochraně menšin, kterou pro Evropskou unii vypracovala organizace Open society institute. Tvrdí se v ní, že na Slovensku je rozšířen rasismus a existuje silná diskriminace a segregace romské menšiny. Vicepremiér pro menšiny Csáky tvrdí, že zpráva je nevyvážená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro Slovenskou tiskovou agenturu dokonce prohlásil, že škodí především těm, kteří ji s tak velkou neprofesionalitou připravili. Slovensko je prý ochotno o obsahu zprávy diskutovat ale jeho představitelé věří, že jak Evropská unie, tak i parlament a komise mají o situaci ve slovenské společnosti přesné informace. S tímto názorem nesouhlasí zmocněnkyně vlády pro romskou menšinu Orgovánová. Podle ní segregace v oblasti vzdělávání bydlení zdravotnictví je realitou. Za nepravdivá tvrzení ale například považuje to o sterilizaci romských žen na gynekologii.

O tom, že negativní hodnocení Slovenska je přehnané, jsou přesvěčeni i další vládní a parlamentní představitelé. Většina občanů si myslí, že s rasismem a Romy je na tom Slovensko stejně jako jiné země.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme