Slovensko se bouří proti zprávě o rasismu

Vlnu pobouření vyvolává stále ještě na Slovensku zpráva o ochraně menšin, kterou pro Evropskou unii vypracovala organizace Open society institute. Tvrdí se v ní, že na Slovensku je rozšířen rasismus a existuje silná diskriminace a segregace romské menšiny. Vicepremiér pro menšiny Csáky tvrdí, že zpráva je nevyvážená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro Slovenskou tiskovou agenturu dokonce prohlásil, že škodí především těm, kteří ji s tak velkou neprofesionalitou připravili. Slovensko je prý ochotno o obsahu zprávy diskutovat ale jeho představitelé věří, že jak Evropská unie, tak i parlament a komise mají o situaci ve slovenské společnosti přesné informace. S tímto názorem nesouhlasí zmocněnkyně vlády pro romskou menšinu Orgovánová. Podle ní segregace v oblasti vzdělávání bydlení zdravotnictví je realitou. Za nepravdivá tvrzení ale například považuje to o sterilizaci romských žen na gynekologii.

O tom, že negativní hodnocení Slovenska je přehnané, jsou přesvěčeni i další vládní a parlamentní představitelé. Většina občanů si myslí, že s rasismem a Romy je na tom Slovensko stejně jako jiné země.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme