Slovensko se stalo pro Srbsko vzorem přátelství a ekonomického rozvoje

Slovensko neuzná vznik nezásilého Kosova. Na oficiální návštěvě Srbska to prohlásil slovenský premiér Robert Fico. Dodal, že Slovenská republika bude prosazovat co nejrychlejší začlenění Srbska do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad

"Vznik Kosova je neštěstím," prohlásil slovenský premiér Robert Fico. Dodal, že pokud ve světě existuje alespoň trochu spravedlnosti, pak Mezinárodní soud v Haagu uzná, že se tak stalo v rozporu s mezinárodním právem.

Slovensko plánuje velkou hospodářskou spolupráci se Srbskem. Podle srbského premiéra Mirka Cvetkoviče je největší šance v energetice.

Slovensko se stalo za poslední měsíc jistým vzorem srbské vlády a veřejnosti. Hlavně neuznalo nejmladší evropský stát Kosovo. Srbským politikům se také líbí, že je největším výrobcem automobilů na světě v přepočtu na jednoho obyvatele.

Dá se tedy říci, že slovensko-srbské vztahy jsou opačné než ty, které má Slovensko s bezprostředním sousedem Maďarském. Mezi Bratislavou a Budapeští to totiž opět vře, tentokrát kvůli nové učebnici vlastivědy.

Jaromír Janev, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme