Zemřel nejznámější slovenský sériový vrah. Za vraždu osmi žen a chlapce si odpykával doživotí

V trenčínské věznici, kde si odpykával doživotní trest, zemřel v úterý ve svých 66 letech nejznámější slovenský sériový vrah a nekrofil Ondrej Rigo. Informovaly o tom ve čtvrtek slovenské servery tvnoviny.sk a DennikN.sk. Rigo byl považován za druhého nejhoršího sériového vraha v poválečném Československu a nejhoršího slovenského vraha. Odpykával si doživotní trest za vraždu osmi žen a nezletilého chlapce.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení

Vězení | Zdroj: Profimedia

Rodák z města Modra se už ve 14 letech ocitl v převýchovném nápravném zařízení a později skončil i se sourozenci v sirotčinci.

Nechvalně se proslavil jako sériový vrah a nekrofil. V letech 1990 až 1992 se zaměřoval převážně na starší a osamělé ženy v Bratislavě, Mnichově a Amsterdamu.

Smlouva s ďáblem mu za vraždění žen slibovala výhru v loterii. Nic nevyhrál a soud mu uložil doživotí

Číst článek

Podle portálu tvnoviny.sk bratislavské ženy kvůli Rigovi spaly na počátku 90. let při rozsvícené noční lampě a zavíraly na noc okna.

V roce 2018 požádal odsouzený po odpykání 25 let vězení o podmínečné propuštění, ale soud mu nevyhověl. Loni se objevily informace o jeho podlomeném zdraví.

Měl údajně problémy se srdcem a byl i hospitalizován. O příčině jeho úmrtí zatím nejsou informace.

V Československu spáchala patrně nejvíce vražd zdravotní sestra Marie Fikáčková. Přiznala se nejméně k deseti, ale soud jí prokázal jen vraždy dvou novorozenců v sušické nemocnici. Oběšena byla v pankrácké věznici v dubnu 1961.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme