Ve Spišské Nové Vsi se propadl most pro pěší a cyklisty. Na místě se lehce zranila žena

V pátečních ranních hodinách okolo 4.30 se ve Starosaské ulici ve východoslovenském městě Spišská Nová Ves propadl most pro pěší a cyklisty, informovala na facebooku slovenská policie. Na mostě se v době jeho zřícení do řeky Hornád nacházela žena, po ošetření lehkých zranění ji lékaři v pátek dopoledne propustili.

Aktualizováno Spišská Nová Ves (Aktualizováno: 12:57 31. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Propadlý most ve Spišské Nové Vsi | Foto: Policie Slovenské republiky

Zraněná žena šla po mostě ráno do práce. „Slyšela jsem praskání, rozběhla jsem se a najednou vidím, že půl mostu za mnou už je dole, potom spadl střed mostu. Před sebou jsem měla ještě pořádný kus cesty. Lekla jsem se a skočila jsem. Poranila jsem si nohu. Postupně to padalo jako skládačka z lega,“ popsala webu deníku Korzár/Sme.

Policie zahájila trestní stíhání ve věci trestného činu obecného ohrožení. Na místě byl soudní znalec, který v nejbližší době vypracuje znalecký posudek.

„Co se týká omezení dopravy a chodců, tak v první etapě jsou všichni chodci odklánění přes jinou lávku v blízkosti nákupního centra. Rozhodlo se také, že bude na mostě omezen jeden jízdní pruh, který se následně kvůli bezpečnosti vyčlení pro chodce,“ řekl Markíze policejní mluvčí.

Město Spišská Nová Ves na svém facebookovém profilu uvedlo, že v současnosti zabezpečuje dopravní značení a přesměrování chodců. Ve městě také v pátek dopoledne zasedl krizový štáb.

Most ve Starosaské ulici před zřícením | Zdroj: Google Earth

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme