Na Slovensku narazila lokomotiva do osobního vlaku. Při nehodě se zranily desítky lidí

Při srážce dvou vlaků na trati ze Žiliny do Vrútek utrpěly lehká zranění desítky lidí, uvedla slovenská policie. Čtyři lidi jsou zranění těžce. Doplnila, že podle prvních informací si nehoda nevyžádala oběti na životech. Vyšetřovatelé prověřují okolnosti nehody.

Bratislava (Aktualizováno: 0:25 4. 6. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při srážce dvou vlaků na trati ze Žiliny do Vrútek utrpěly lehká zranění desítky lidí

Při srážce dvou vlaků na trati ze Žiliny do Vrútek utrpěly lehká zranění desítky lidí | Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Do stojícího osobního vlaku mezi tunely u Vrútek narazila lokomotiva. Podle informací slovenských médiích bylo ve vlaku 80 až 100 osob. Podle informací slovenského ministerstva zdravotnictví záchranáři ošetřili 74 lidí, z nichž 34 převezli do nemocnic v Martině, Žilině, Ružomberku, Dolnom Kubíně a v Považské Bystrici.

Slovenská média původně informovala o jedné oběti - strojvedoucím. Tato zpráva se ale nepotvrdila. Na místě zasahovalo 11 ambulancí záchranné služby a hasiči.

Při vykolejení vlaku v Rakousku zemřel jeden člověk. Dalších 12 je zraněných

Číst článek

Slovenské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že jich 26 bylo ošetřeno v nemocnici. Na místě zasahují hasiči a záchranáři. Ředitelé nemocnic v Žilině a Martinu potvrdili, že všem zraněným je poskytována potřebná pomoc a že situaci nemocnice zvládají. Minimálně jeden pacient v kritickém stavu byl převezen letecky do nemocnice v Martinu.

Podle železničních dopravce ZSSK byla doprava v úseku Varín - Vrútky v důsledku nehody přerušena v pátek v 18.55. Kolem 22 hodiny dopravce ohlásil částečnou obnovu provozu po jedné koleji a se sníženou rychlostí. Řada vlaků z a do České republiky nabrala v důsledku nehody i několikahodinová zpoždění.

Na cestě na místo nehody je ministr dopravy Andrej Doležal a ministr vnitra Roman Mikulec. Do nemocnice míří ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Vlaky od Žiliny jsou zastaveny a cestující musí předběžně počítat s hodinovým zpožděním. Policie požádala řidiče automobilů, aby na silnici 1/18 v úseku Vrútky-Žilina ponechali volný průjezd pro záchranné složky. Silnice je v obou směrech neprůjezdná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme