Prezidentská debata na Slovensku: Kandidáti okřikovali moderátorku a skákali si do řeči

Čtvrteční předvolební debata byla dynamičtější než ty předchozí a rétorika obou politiků přitvrdila. Slovenský deník Pravda uvedl, že kandidáti si nic nedarovali a tím kampaň nabrala na obrátkách. Oba politici si skákali do řeči, navzájem se kritizovali a chovali se nevhodně i k moderátorce, všímá si deník.

Od stálého zpravodaje Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Pellegrini a Ivan Korčok

Kandidáti na slovenského prezidenta Peter Pellegrini a Ivan Korčok (ilustrační foto) | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Korčok v debatě kritizoval Pellegriniho za to, že při cestě za voliči použil letadlo jednoho z poslanců, zatímco on sám jezdil vlakem.

„Řeknu vám, že na Slovensku se dá cestovat i vlakem. Nevím, jestli víte, kolik stojí vlakový lístek. Mluvíte o tom, jaký jste lidový prezident, ale nevím, jestli lidový prezident létá soukromým letadlem,“ uvedl.

Druhé kolo bude referendem o Ficově vládě, což je pro Pellegriniho nešťastné, soudí novinář Hanus

Číst článek

Pellegrini zase označoval Korčokova setkání s voliči, konaná většinou na náměstích, za protesty. Zazlíval mu také, že byl součástí vlády Igora Matoviče. 

Slovenský Denník N poukázal na Pellegriniho slova, že by chtěl být prezidentem, aby mohl chránit vládu premiéra Roberta Fica.

„Víte, proč kandiduji na prezidenta? Proto, abych ochránil to, co dnes na Slovensku máme, jak se dnes staráme o lidi. Abych ochránil to, že máme národně orientovanou sociálně demokratickou vládu, abych ji ochránil před vámi. Abych ji ochránil před takovými lidmi, kteří při vás stáli ve volební noci,“ prohlásil v debatě Pellegrini.

List také kandidátovi vyčítal i zbytečné kopání do spojenců po tom, co zmiňoval českého prezidenta Petra Pavla v souvislosti s Ukrajinou.

Politolog: Pellegrini má víc es v rukávu. Bude záležet, jak se rozhodne voličstvo Štefana Harabina

Číst článek

Oba kandidáti byli médii kritizováni za chování k moderátorce Karolině Lacové. Korčok moderátorku opakovaně okřikl, aby mu neskákala do řeči, Pellegrini se na ni obořil, když ho požádala, aby řekl, čeho si na svém protikandidátovi váží. Média profesionalitu, s jakou moderátorka dokázala debatu vést, vyzdvihla.

Ve čtvrtek se objevila informace, že by soudce Štefan Harabin, nejsilnější neúspěšný kandidát, měl podpořit Petra Pellegriniho. Sám Harbin to ale vyloučil, jeho podporu Pellegrini zatím nemá. V prvním kole Harbin získal 12 procent hlasů, a tak jeho voliči budou hrát významnou roli v druhém kole.

Pellegrini získal podporu od předsedy Maďarské aliance Krisztiána Forróa. K němu se přidala i koaliční strana SNS. Naopak za Korčoka se postavila skupina věřících včetně teologů a farářů, čímž prý chtěli ukázat, že Korčok není pro křesťansky smýšlející občany žádným strašákem.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme