Slovensko vydá do Česka odsouzeného podnikatele Hošnu

Proslulého brněnského podvodníka Rudolfa Hošnu vydá slovenská policie do České republiky. Už v pondělí ho zadržela na základě evropského zatykače. Muže odsoudil Krajský soud v Brně na osm let za trestný čin zpronevěry, Hošna ale před zákonem utekl na Slovensko. Tam také prostřednictvím třetích osob nadále podnikal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Jan Rosenauer

Slovenská policie šla pro 41letého Rudolfa Hošnu najisto. Vypátrala jeho byt nedaleko Liptovského Mikuláše a poté druhý ve Starém městě v Bratislavě, kde si na něho počkala. V pondělí spadla klec, muž nekladl odpor.

Hošna je podvodník velkého formátu, odsouzený byla za zpronevěru při prodeji 130 automobilů značky Škoda v roce 1993. Měl velmi dobré kontakty, dříve mu patřila firma Pragokoncert, která kupříkladu produkovala film Trhala fialky dynamitem.

V Brně byl Hošna svého času považován za nejznámějšího podnikatele, vlastnil několik klubů a bydlel v luxusní vile Na Pisárce. Na Slovensku podle policie i nadále ilegálně podnikal v hudebním průmyslu.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme