Slovensko zítra volí parlament

Parlamentní volby na Slovensku začnou už zítra. Volební místnosti se otevřou v téměř šesti tisících okrscích. Výsledky bude zpracovávat necelých 1100 pracovníků statistického úřadu. Už od půlnoci mají ve všech obcích a městech hlasovací lístky a další potřebné tiskopisy. Jejich váha dosáhla tentokrát rekordních 1000 tun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

V důsledku nového uspořádání se do práce v komisích zapojí 70 tisíc členů. Právě kvůli zvýšeným nákladům na volby zapříčiněným i velkým počtem stran požádalo ministerszvo vnitra o uvolnění dalších sto miliónů korun. Kabinet už vyčlenil na tyto parlaetní volůby 290 miliónů.

Poprvé budou na Slovensku použity pevné i přenosné jednorázové volební urny z kartonu, které se pak využijí k archivaci materiálů. Zkouška techniky proběhla bez problémů v úterý. Podle ministerstva vnitra jsou nadcházející volby dobře organizačně, technicky i metodicky připraveny.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme