Slovensko změnilo bezpečnostní strategii

Slovenský parlament schválil bezpečnostní strategii země. Doktrínu podpořila jak koalice, tak i značná část poslanců opozičního Hnutí za demokratické Slovensko. Proti přijetí hlasovala Slovenská národní strana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupem Česka, Polska a Maďarska do Severoatlantické aliance se bezpečnostní prostředí ve středoevropském regionu změnilo. Právě tato skutečnost přinutila Dzurindův kabinet, aby přehodnotil dosud platný program národní bezpečnosti. Na schválenou doktrínu budou navazovat další koncepční materiály týkající se slovenské armáda a systému obrany. O bezpečnostní strategii se zde dlouho diskutovalo.

Mnozí poslanci upozorňovali, že vláda svá předsevzetí umožňující rychlou transformaci armády potřebnou k úspěšnému členství v NATO neplní. Slovensko očekává pozvánku do Aliance už na pražském summitu. Definování bezpečnostní strategie státu v mezinárodním měřítku chápe jako pozitivní signál i proto, že dokument podpořil také nejsilnější slovenský politický subjekt opoziční HZDS lidová strana.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme