Slovensko zvažuje zavedení sankcí kvůli dvojí kvalitě potravin

Slovensko hrozí západním zemím sankcemi kvůli dvojí kvalitě potravin. Slováci si stejně jako Češi nechali udělat testy jednotlivých výrobků a z nich vyšlo, že stejné produkty za stejnou cenu jsou v západních zemích kvalitnější. Problém budou premiéři zemí Visegrádské čtyřky znovu probírat na summitu v Budapešti.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Robert Fico v Bruselu | Zdroj: Reuters

Přestože se problémem dvojí kvality potravin zabývá už několik měsíců také Evropská komise, podle premiéra Roberta Fica to zatím nepřineslo žádné výsledky. Navrhuje proto razantnější řešení.

Členské státy uznaly, že v EU existuje dvojí kvalita potravin, jak upozornilo Česko

Číst článek

„Zá vládu Slovenské republiky oznamuji, že jsme připraveni udělat dočasné jednostranné opatření. Pokud nebudeme vidět vývoj v chování Evropské komise, na nějaké období některé produkty, které jdou do veřejného stravování, půjdou jenom ze Slovenska, ne z jiných zemí,“ prohlásil premiér.

Takové období by podle Fica mohlo trvat třeba až šest měsíců, nejprve chce ale slovenský premiér slyšet názory i ostatních představitelů zemí V4. Jednotné stanovisko pak přijmou ve středu v Budapešti.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme