Slovensko zvýšilo stupeň ohrožení terorismem. V ulicích bude víc policistů

Od dvou hodin středečního odpoledne platí na Slovensku II. stupeň teroristického ohrožení. Znamená to, že spáchání teroristického útoku na území Slovenska nelze vyloučit. Pravděpodobnost je ale stále malá. Informoval o tom slovenský policejní prezident Tibor Gašpar.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie (ilustrační foto) | Foto: E499.3056 | Zdroj: Wikimedia Commons

„Ty informace nejsou natolik relevantní směrem ke Slovenské republice, abych mohl říct, že nám hrozí bezprostředně nějaké nebezpečí,“ řekl Gašpar. Policjení prezident zároveň uvedl, že se v nejbližší době bude na Slovensku konat vícero kulturních, sportovních a společenských akcí, kterých se má zúčastnit větší počet osob.

Konkrétně jde o výročí Slovenského národního povstání (29. srpna), Den ústavy nebo letecké dny. V praxi to zmená, že bude v ulicích víc policejních hlídek, které se budou soustředi na nádraží nebo nákupní centra.

Gašpar podle Slovenské tiskové agentury zdůraznil, že nejde o šíření paniky. Druhý stupeň už na Slovensku platil v minulosti. Jeho vyhlášení schválil ministr vnitra.

V Česku platí první stupeň ohrožení terorismem od loňského března. Občany nabádá ke zvýšené bdělosti a představuje nejnižší z možných ohrožení. Vláda ho schválila v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme