Slovenskou vládní SDL opouštějí poslanci

Stranu demokratické levice, která je jednou ze stran slovenské vládní koalice, opuštějí její čelní představitelé. Vedle bývalé ministryně financí Brigity Schmögnerové odešel z SDL i její zakladatel a současný šéf zahraničního výboru parlamentu Peter Weiss. Jako důvod oba uvedli, že se už dále nemohou ztotožňovat se současnou politikou strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

B. Schmögnerová a P. Weiss | Foto: Samuel Kubáni

Peter Weiss prohlásil, že to, co dělá nyní SDL, je v rozporu s jeho morálním cítěním. Exministryně financí Brigita Schmögnerová hovořila o důvodech odchodu mnohem razantněji. "Strana demokratické levice pod novým vedením vykročila cestou, která směřuje k rozbití vládní koalice, destabilizaci slovenské vnitropolitické scény, a bohužel začala koketovat s Mečiarovým HZDS". Šéfa strany Koncoše jejich rozhodnutí prý nepřekvapilo. Weiss i Schmögnerová nevyloučili založení nového levicového subjektu. O odchodu z poslaneckého klubu údajně uvažují i někteří další zákonodárci SDL.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme