Slovenský exprezident Schuster už nežádá odškodnění za chyby při léčbě

Bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster ukončil mimosoudní dohodou letitý spor se slovenskými nemocnicemi. Původně žádal odškodné za újmy, které mu způsobili lékaři při léčbě prasklého tlustého střeva. Na následky nezemřel prý jenom proto, že se ho ujal přední rakouský chirurg Erst Bodner.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: Ľubomír Smatana

Exprezidenta Schustera léčili ve dvou nemocnicích, nakonec ho ale ve velmi špatném stavu převezli do Innsbrucku. To se stalo v roce 2000 a od té doby se Schuster domáhal odškodnění půl milionu korun.

Tehdy kvůli tomu odstoupil i ministr zdravotnictví. Současný šéf rezortu se bývalému prezidentovi velmi pokorně omluvil a slíbil, že už se to nebude opakovat, a to ani v případě obyčejných pacientů.

Představitelé obou slovenských nemocnic vyjádřili politování, ale omlouvat se nehodlají - už jenom proto, že jejich přední operatér byl kvůli případu trestně stíhán za ublížení na zdraví a žádné pochybení nepřiznává.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme