Slovenský ministr vnitra věří, že se prokáže pravost spisu Gorila

V budoucnu se prokáže autentičnost kontroverzního dokumentu Gorila. Myslí si to slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic. Spis Gorila se objevil na internetu loni před vánoci, a má dokazovat rozsáhlou korupci ve slovenské státní správě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava Petržalka, Nový most | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5, Jonik

Podle slovenského ministra vnitra stále víc indicií ukazuje na to, že korupční aféra popsaná ve spisu Gorila je skutečná. Problém bude podle něj hlavně v dokazování finančních toků mezi skupinou Penta a slovenskými politiky.

Dokument, který vypadá jako věrohodné přepisy odposlechů slovenské tajné služby, zaznamenává schůzky státních úředníků i zástupců politických stran s činovníky česko-slovenské finanční skupiny Penta. Za provize vyplácené Pentou měli podle Gorily politici například ovlivňovat privatizaci státního majetku.

I když na Slovensku převládá názor, že se kauza Gorila zamete pod koberec, policie obnovila vyšetřování.

Prezident by měl také co nejdřív zbavit mlčenlivosti šéfa Slovenské informační služby. Kvůli aféře už přišla o funkci šéfka slovenského Fondu národního majetku Anna Bubeníková.

Pokud by se ale pravost Gorily potvrdila, korupce by se týkala i nejvýše postavených slovenských politiků.

Vojtěch Berger, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme