Slovenský ministr zemědělství Jahnátek v úřadu zaměstnával příbuzné a přátele

Slovenský ministr zemědělství Ľubomír Jahnátek má zřejmě co vysvětlovat. Ve svém úřadu totiž zaměstnal několik příbuzných a další obyvatele malé vesnice, odkud sám pochází. Podle ministra je to celé nesmysl, stal se prý obětí diskreditační kampaně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zemědělství Petr Bendl (vpravo) a jeho slovenský protějšek Ľubomír Jahnátek jednali o kvalitě potravin | Zdroj: ČTK

Novinářům to ale nedá a přes média požadují ministrův odchod. Slovenský premiér Robert Fico ale k celé kauze zatím mlčí.

Spornými zaměstnanci jsou zejména ministrův synovec a neteř. Kromě nich dostali místo na úřadu ještě minimálně čtyři současní nebo bývalí obyvatelé obce Komjatice na jižním Slovensku, odkud Jahnátek pochází.

Zarážející je hlavně fakt, že v konkurzech byli tito lidé často jako jediní uchazeči. Konkurzy navíc ministerstvo zveřejnilo jen na svém intranetu, aby se do výběrových řízení nemohli přihlásit externisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zaměstnávání příbuzných slovenského ministra zemědělství Jahnátka se zaměřil zpravodaj Vojtěch Berger

Ministr Jahnátek tvrdí, že všichni přijatí zaměstnanci jsou skuteční odborníci, proto nebylo potřeba do konkurzů zapojovat žádné externisty. Podle něj ho chtějí zdiskreditovat čtyři obchodní řetězce, kterým ministr šlape na krk kvůli obchodování s potravinami.

„Všichni na mě tlačili, abych přestal, nedával pokuty, nevěnoval se problému a nechal obchody běžet. Věřím, že mnozí měli zájem, abych dal obchodu s potravinami pokoj,“ vysvětloval Jahnátek v televizi TA3.

Resort ministra Jahnátka loni zakázal dovážet na Slovensko tvrdý alkohol kvůli metanolové aféře. Mnoho jeho opatření vyvolalo v zemi diskuse, ať už se jednalo například o zákaz bojových plemen psů, o tabule hanby na nepoctivých slovenských obchodech nebo o definici, co je to slovenská potravina.

Ministr se dlouhodobě vymezuje proti velkým obchodním řetězcům, protože podle něj prodávají nekvalitní potraviny.

Vojtěch Berger, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme