Slovenský parlament k postavení maďarské menšiny

Slovenský parlament by měl jednat o osudu zákona o zahraničních Maďarech. Právní úprava schválená loni v létě maďarským parlamentem vyvolala v sousední zemi značně odmítavou reakci. Obě strany posuzují možnost dohody, ale většina občanů je přesvědčena, že Slovensko zareagovalo pozdě. Více informací má bratislavská zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu Renata Havranová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislavský hrad | Foto: Magistrát Bratislavy

"Proti zákonu, který poskytuje výhody příslušníkům etnika v sousedních zemích, protestovala jak slovenká tak rumunská diplomacie. Obě tvrdí, že zákon je nejen diskriminační, odporuje mezinárodním normám, ale zasahuje do právní svrchovanosti jiné země", informuje Renata havranová.

Přehrát

00:00 / 00:00

R.Havranová: Slovenský parlament

"Proti uplatňování krajanského zákona na území Slovenska se kategoricky postavili nejen ústavní činitelé, ale i většina občanů. Před dnešním jednáním parlamentu dokonce zazněl názor, aby byla vypovězena základní smlouva. Situací kolem kontroverzního kroku Maďarska se bude mimořádně zabývat i slovenská vláda".

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme