Slovenský parlament pracuje na změně ústavy

Slovenský parlament začal projednávat takzvanou velkou novelu ustavy. Návrh předložila vládní koalice po dvou letech diskusí. O překvapení se ovšem postaralo KDH, které bez vědomí koaličních partnerů předložilo plénu návrh na zákaz interupcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křesťanští demokraté požadují změnu ústavního článku tak, aby žena mohla požádat o přerušení těhotenství pouze tehdy, bude-li v ohrožení života. Návrh vzbudil vlnu nevole u koaličních partnerů i u veřejnosti. KDH argumentuje příkladem Polska, ale narozdíl od něj Slovensko zaznamenalo pokles interupcí za posledních 10 let o 64 %. Proti návrhu vystoupila řada občanských sdružení a odborníků.

K požadavku zákazu přerušení těhotenství se přiklonila většina členů opozičních stran HZDS i SNS. Striktně proti jsou Strana občanského porozumění, část SDL i Maďarských křesťanských demokratů. Návrh KDH může v konečném důsledku vést k odmítnutí základního zákona v konečném hlasování.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme