Slovenský parlament řeší neobvyklou kauzu

Slovenský parlament řeší neobvyklou kauzu. Zahájil disciplinární řízení vůči poslanci Maďarské koalice Miklós Durayovi. Opozice se domnívá, že Duraj označením Slovenska za historickou součást Maďarska, a tvrzením, že je maďarský politik žijicí na Slovensku, porušil ústavu a slib poslance Slovenské republiky. Kauzou se zabývá mandátový a imunitní výbor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miklós Duray | Foto: stránky Slovenské národní rady

Šéf výboru Viliam Sopko z SDL k neobvyklému případu řekl: "Pokládám v této společenské situaci vyjádření pana poslance Duraye za velmi nešťastná, pro společnost škodlivá a jeho konání pokládám za nezodpovědné a nesprávné." Opozice a také část koaličních poslanců chce prosadit usnesení, na jehož základě vyzve sněmovna Duraje, aby se vzdal poslaneckého mandátu.

Bouři nevole vzbudila také Durayova reakce na kritiku: Prohlásil, že je maďarský politik žijící na Slovensku, ale také člověk, který má občanství, národnost, ale nemá vlast. Slovenská národní strana chce dnes zabránit Durayovi, aby se zúčastnil jednání a žádá svolání mimořádné schůze o nvoelizaci Ústavy, která by umožňovala v takových případech odejmutí mandátu.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme