Slovenský policista-lupič střílel na své kolegy v uniformě

Dva slovenští policisté byli postřeleni po přepadení benzínového čerpadla v Nitře. Policisté však byli i mezi pachateli. Při přestřelce byli zraněni i tři z útočníků. V tomto roce jde na Slovensku už o několikátý případ, kdy policisté přešli na stranu zločinu. Policejní prezident žádné změny v přijímaní nových lidí ale neplánuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole | Foto: Jan Rosenauer

Policista sloužil u sboru 20 let a střílel na své kolegy z oddělení, které dobře znal, řekl policejní prezident Ján Packa, podle kterého pachatelé ukradli 160 tisíc korun. "Vystoupil z vozu a říkal: ´Chlapi neblázněte, já jsem policista.´ Potom hned vytáhl pistoli a začal střílet."

Hlídka kontrolovala pachatele náhodou a po přestřelce zůstalo na zemi přes 20 nábojnic. Mezi zadrženými útočníky je kromě policisty v činné službě i jeden bývalý policista. Zasahující muži zákona mají prostřelená břicha, ale jsou mimo ohrožení života. Jeden útočník stále uniká a je po něm vyhlášeno celostátní pátrání.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme