Slovenský premiér podlehl tlakům protestujících dopravců. Začíná jednat

Protestující dopravci na Slovensku donutili premiéra Roberta Fica k jednání. Ten sice řidiče kamionů jako partnery ignoruje, pozval však do Bratislavy zástupce odborářů, zaměstnavatelů a také nejvyšší vedení Slovnaftu a ministra financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest řidičů kamionů zablokoval Bratislavu | Zdroj: ČTK

I to je signál, že uvažuje nejenom o změnách v elektronickém mýtu, ale možná i o snížení spotřební daně na motorovou naftu.

Řidiči kamionů učinili ústupek a uvolnili jeden jízdní pruh důležité dopravní tepny, kterou v Bratislavě blokují už pátý den. S nohou na plynu čekají na rozhodnutí premiéra a když nebudou spokojeni, okamžitě dopravu znovu zablokují.

Navíc je podpoří dopravci v jiných městech. Jejich protest získal silný sociální rozměr, protože shodně tvrdí, že kvůli mýtu zkrachují, propustí řadu lidí a za vinu to kladou premiérovi. Tomu připomínají předvolební slib, že sníží spotřební daň na benzín a naftu.

Podle komentárů má Robert Fico velmi vážný problém, protože do parlamentních voleb zbývá pět měsíců a v sázce je jeho popularita.

Ľubomír Smatana, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme