Slovenský premiér pohrozil demisí vlády

Napětí na slovenské politické scéně se stupňuje. V souvislosti s návrhem opozice na odvolání vicepremiéra Ivana Mikloše z funkce nevyloučil premiér Dzurinda pád celého kabinetu. Na současnou situaci zareagovaly i přední slovenské osobnosti, které veřejně vyzvaly politiky k odpovědnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M.Dzurinda a jeho kabinet | Foto: Samuel Kubáni

Výzvu pod heslem "Přestaňte ohrožovat národní a státní zájmy" adresovanou celému politickému spektru podepsali vedle dalších herci Julius Satinský a Emílie Vášáryová, politilog Grigorij Mesežnikov či přední neurolog Pavel Traubner. Všichni signatáři považují současnou situaci za nebezpečnou pro snahy země stát se součástí vyspělé Evropy.

Za kroky podkopávající demokratické reformy považují především rozviřování vášní okolo maďarského krajanského zákona. Premiér Dzurinda už naznačil, že pokud opozice s pomocí levicových koaličních partnerů odvolá vicepremiéra Mikloše, odstoupí celá jeho vláda.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme