Slovenský premiér přišel s novou verzí vlasteneckého zákona

Slovenský premiér Robert Fico přeložil nový vlastenecký zákon. Podle něj se už nebude hrát státní hymna každé pondělí před vyučováním, povinné ani nebudou státní symboly včetně preambule ústavy do každé třídy. Předseda slovenské vlády tak podle analytiků ustupuje tlaku veřejného mínění před parlamentními volbami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico | Zdroj: ČTK

Dvě mouchy jednou ranou zabíjí Robert Fico. Posílá k ledu vlastenecký zákon, který předložili jeho soupeři ze Slovenské národní strany a zároveň předkládá normu, který má šanci na podporu většiny parlamentních stran.

Podle premiérova návrhu se má hrát státní hymna pouze na začátku školního roku a při slavnostních příležitostech. Zákon tak nepřichází s ničím novým, protože na školách to tak funguje už dávno.

Podle analytiků je premiérova iniciativa chytrým předvolebním tahem a vyráží z rukou trumf odpůrcům vlasteneckého zákona, kteří na úterý svolali do Bratislavy další demonstraci.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme