Slovenský premiér reagoval na včerejší prezidentův projev zklamaně

Slovenský premiér je zklamán včerejším projevem prezidenta Rudolfa Schustera. Ten podrobil vládní koalici zdrcující kritice. Mikoláš Dzurinda ale nechce, aby se napětí na vnitropolitické slovenské scéně dále vyostřovalo. Dzurinda přislíbil, že se pokusí o nastolení normálního vztahu mezi ním a prezidentem

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dzurinda se po vystoupení prezidenta odmítat vyjádřit. Dnes v Bratislavě prohlásil, že kritiku očekával, ale to, že se Schuster přidá k šiřitelům skepse, nepřepokládal. Prezident podle něho nevyužil příležitost, která mu vyplývá z Ústavy, a nepředložil pravdivý pohled na dění v zemi.

Paralelu mezi ním a Schusterem a bývalými představiteli Mečiarem a Kováčem Dzurinda odmítá. Nesouhlasí také s tím, že ignoruje prezidentovy akivity. Nechtěl ani komentovat obvinění, že příčinou rozhldu současné koalice je on a jeho strana Demokratické a křesťanské unie.

Dzurinda prohlásil, že nemíní zvyšovat napětí ve společnosti. Je ochoten přenést se přes napětí, které mezi ním a prezidentem existuje, a znovu se pokusit o dobrý a partnerský vztah.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme